Tanie ścierniwo do piaskowania

Tanie ścierniwo do piaskowania

Piaskowanie to metoda obróbki różnego rodzaju materiałów, wynaleziona przez Benjamina Chew Tilghmana w drugiej połowie XIX wieku. Proces technologiczny piaskowania opiera się na wyrzucaniu pod dużym ciśnieniem materiału ściernego. Zarówno maszyn, mogących wykonywać obróbkę strumieniowo-ścierną, jak i samych ścierniw jest ogrom. Każde z nich ma jednak swoje zastosowanie i cechy charakterystyczne. Kompresory można podzielić na moc oraz pojemność, materiały ścierne na surowiec, z którego są wykonane oraz właściwości. Tanie ścierniwo do piaskowania można zdobyć w łatwy sposób, należy mieć się jednak na baczności co do jego wyboru – może zdarzyć się bowiem, że zakupiony materiał nie nada się do obróbki danego materiału lub będzie zbyt słaby.

Mikrokulki szklane – ekologiczne i ekonomiczne ścierniwo

Ścierniwo to wywodzi się z przemysłu lotniczego. Pierwotnie było używane właśnie tam, ze względu na swoje właściwości – delikatne mikrokulki nie zaburzały geometrii podniebnych maszyn i były w pełni bezpieczne dla użytych do ich konstrukcji materiałów. Szeroki zakres gradacji oraz możliwość wielokrotnego użytku ścierniwa sprawia, że jest ono coraz częściej wybierane zarówno przez amatorów, jak i duże zakłady przemysłowe. Mikrokulki szklane nie powodują także efektu pylenia, przez co są bezpieczne dla pracujących z nimi specjalistów. Cena ścierniwa w porównaniu do szeregu właściwości wydaje się naprawdę niska – aktualne oferty na mikrokulki szklane można znaleźć tutaj.

Proekologiczny materiał znajdzie swoje miejsce przy naprawdę wielu zastosowaniach. To ścierniwo do piaskowania może zostać użyte w procesie obróbki metali lekkich oraz szlachetnych, czyszczeniu części stalowych czy stworzonych z materiałów miękkich i delikatnych. Szkiełkowanie pozwala także na opóźnienie procesów korozyjnych i szeroką gamę przygotowania do dalszej obróbki. Materiał, na którym użyte zostały mikrokulki szklane pod dużym ciśnieniem, w zależności od ich gradacji, może przybrać matową, chropowatą fakturę lub perliste wykończenie.

Trwałe ścierniwo – śrut staliwny

Ten rodzaj materiału ściernego, podobnie jak mikrokulki szklane, można wykorzystywać wielokrotnie. Śrut staliwny to idealne rozwiązanie pod względem ekonomicznym, a dodatkowo występuje w dwóch odmianach – kulistym oraz łamanym. Pierwsza z nich służy przede wszystkim wygładzaniu ostrych krawędzi, druga natomiast sprawdzi się idealnie w cięższych pracach, takich jak usuwanie starych powłok lakierniczych czy nadawanie tekstury. Śrut staliwny dostępny pod tym adresem cechuje wysoka wytrzymałość, której mogą dorównać nieliczne, inne ścierniwa.

Węglik krzemu – idealny od lat

Do wytworzenia tego ścierniwa używa się specjalistycznych pieców, osiągających temperaturę 2400 stopni Celsjusza. Węglik krzemu znalazł swoje miejsce w procesie piaskowania niemal od odkrycia tej techniki przez Benjamina Chew Tilghmana w roku 1870. Niezwykle twardy materiał, który w skali Mohsa opiewa na 9,5 punktu, wyróżnia się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz duże amplitudy temperatur. Węglik krzemu, nazywany też korundem, wykorzystywany jest przede wszystkim do czyszczenia stali, różnego rodzaju metali, a nawet szkła. Poza właściwościami czyszczącymi, świetnie sprawdzi się w matowieniu powierzchni przed lakierowaniem.

Soda do piaskowania

Podobnie jak mikrokulki szklane, również i soda używana w procesie piaskowania należy do proekologicznych ścierniw. Wykorzystanie NAHCO3 możliwe jest zarówno na sucho, jak i mokro. Głównym zastosowaniem sody jest oczyszczanie powierzchni drewnianych czy kamiennych, bez naruszania ich struktury. Dzięki temu, często wykorzystywana jest przez firmy czyszczące elewacje, drogi lub chodniki. Łatwa odnowa powierzchni bez strat w ich wyglądzie sprawia, że to ścierniwo do piaskowania wybierają również początkujący, chcący na przykład samodzielnie oczyścić kostkę przed swoim domem.

Zestaw do sodowania nie jest specjalnie obciążającym zakupem dla portfela. Samo ścierniwo kosztuje niewiele, choć trzeba wziąć pod uwagę brak możliwości ponownego wykorzystania. Soda do sodowania dostępna jest między innymi tutaj.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl