Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Elektrokorund zwykły brązowy i elektrokorund półszlachetny

 

 

Elektrokorund to syntetyczne tworzywo wytwarzane z naturalnej substancji chemicznej, jaką jest tlenek glinu. Proces produkcji opiera się na wypalaniu boksytu (naturalnych złóż tlenku glinu) w elektrycznych piecach łukowatych. Zastosowanie takich nowoczesnych technologii pozwala uzyskać materiał z maksymalną wydajnością.

Elektrokorund cechuje się dużą wytrzymałością i ostrością. Jego regularna struktura sprawia, że jest on znacznie odporniejszy niż korund naturalny. Z tego powodu znalazł on zastosowanie, jako wydajny materiał ścierny. Charakteryzuje go bardzo duża uniwersalność. Sprawdza się zarówno przy dużych pracach budowlanych, jak i przy drobnych poprawkach i remontach domowych.

Nowoczesne procesy technologiczne umożliwiają drobne modyfikacje, pozwalające uzyskać produkty o określonych właściwościach. Na podstawie dokładnego składu i domieszek wyróżnia się wiele rodzajów elektrokorundu:

  • elektrokorund brązowy - zwykły
  • elektrokorund półszlachetny
  • elektrokorund chromowy
  • monokorund
  • elektrokorund cyrkonowy

W praktyce największe zastosowanie mają dwa pierwsze rodzaje materiałów ściernych. Pozwalają one uzyskać optymalne efekty prac, stanowiąc jednocześnie wydajny i tani materiał budowlany.

Elektrokorund brązowy

W ofercie sklepu znaleźć można między innymi elektrokorund brązowy. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów ściernych. Pozyskuje się go poprzez wypalanie boksytu z maksymalną wydajnością. Uzyskany w ten sposób produkt zawiera aż 95% czystego tlenku glinu oraz drobne domieszki innych tworzyw. Część z nich, jak na przykład tlenek tytanu, dodatkowo zwiększają jakość wyrobu.

Elektrokorund brązowy cechuje się bardzo dużą wytrzymałością i wysoką ciągliwością. Doskonale nadaje się do wielu prac remontowych. Pozwala przecinać i dokonywać wstępnego szlifowania niemal każdego tworzywa.

Elektrokorund półszlachetny

Poza tradycyjnym elektrokorundem, w sklepie znaleźć można także elektrokorund półszlachetny, stworzony z myślą o trudniejszych i bardziej wymagających pracach. Cechuje się on jeszcze większą wytrzymałość i ostrością, pozwalającą osiągnąć niezwykle zadowalające efekty i dopracować do perfekcji każdy szczegół.

Elektrokorund półszlachetny wytwarzany jest z najwyższej jakości surowców. W procesach technologicznych wykorzystuje się boksyt kalcynowany z domieszką czystego tlenku glinu. W ten sposób uzyskuje się materiał zawierający nawet do 99% czystego tlenku. 

Najwyższa jakość gwarancją zadowolenia

Wszystkie oferowane produkty cechują się najwyższą jakością, która sprawia, że sprawdzą się one do każdego rodzaju prac nawet w trudnych warunkach. Wiadomo, że to szczegóły są kluczem do osiągnięcia zadowalających efektów, dlatego wszystkie wyroby dopracowywane są w najdrobniejszych szczegółach. Stosowane surowce są wielokrotnie sprawdzane i dokładnie selekcjonowane. Wszystko to sprawia, że oferowane przez nas produkty stają się niezwykle wydajne i doskonale służą przy pracy przez długi czas. 

Elektrokorund

Elektrokorund zwykły brązowy 25 kg Elektrokorund zwykły brązowy 25 kg
Producent: inny
Cena:

199,00 zł

szt.
zobacz więcej
Maska do piaskowania Maska do piaskowania
Producent: inny
Cena:

86,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl