Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Soda blasting 

  

 

Soda do sodowania (soda blasting) to bezpieczne dla środowiska ścierniwo wykorzystywane do specjalnego pneumatycznego czyszczenia strumieniowo ściernego.

Główne zalety wykorzystania sody do sodowania

Nieinwazyjna, łagodna obróbka metali nieżelaznych, stali, drewna, aluminium, szkła itp. Metoda nie przyczynia się do uszkodzenia powierzchni, jej zdzierania i nie powoduje jej chropowatości. Zastosowanie sody blasting:

  • Odrestaurowanie samochodów i maszyn produkowanych obecnie oraz zabytkowych
  • Likwidowanie zanieczyszczeń poprodukcyjnych
  • Odnawianie, oczyszczanie elewacji budynków
  • Renowacja tynków, cegły, aby odzyskać wcześniejszy kolor i wygląd wizualny
  • Odnawianie zabytkowych, starych mebli, pomników itp.
  • Ścieranie graffiti.

Największym walorem wykorzystywania sody do sodowania, czyli piaskowania w czyszczeniu strumieniowo ściernym jest brak resztek ze ścierniwa, ponieważ soda blasting dobrze rozpuszcza się w sodzie i można tylko spłukać wodą obrabianą powierzchnię. Wykorzystując metodę piaskowania, nie spowoduje ona nierówności powierzchni, daje to możliwość oklejania uszczelkami szyb oraz innych elementów, które nie ulegną uszkodzeniu jak w przypadku ścierniw agresywnych.

Jakie możliwości zapewnia soda do sodowania (soda blasting)?

Soda do sodowania daje możliwość czyszczenia na mokro jak i na sucho. W przypadku metody na mokro w trybie otoczki wodnej oraz hydrodynamicznie. Pozwala osiągnąć wiele razy mniejsze zużycie niż w przypadku wykorzystywania do czyszczenia piasku. Dzięki temu po zakończonych czynnościach pozostaje mniej odpadu zużytego czyściwa i można przewozić mniej czyściwa do miejsca pracy.

Soda do sodowania (soda blasting) w granulacie może być wykorzystywana w nowoczesnej metodzie tzw. miksie wodnym, co pozwala pozbyć się nawet stu procent zapylenia. Metoda polega na włożeniu czyściwa sodowego do pojemnika oczyszczarki i wlania do niego wody. Jest to unikalna maszyna i soda do sodowania, które mogą działać w taki sposób. Czyściwa są jednoskładnikowe to znaczy soda blasting NaHCO3. Produkt jest wykorzystywany do produkcji środków czyszczących, w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Soda Blasting to wodorowęglan sodu

Soda Blasting jest dobrym ścierniwem niepowodującym zagrożenia dla środowiska naturalnego oraz dla zdrowia człowieka. Wykorzystując ten produkt do czyszczenia nie powoduje się ingerencji w dany materiał, dlatego soda Blasting jest stosowana we wszystkich gałęziach przemysłu, budownictwie, motoryzacji. Sodowanie jest skutecznym sposobem na likwidowanie trwałych i bardzo trudnych do zmywania zanieczyszczeń z określonych miejsc nie uszkadzając ich struktury. Wykorzystując sodę do sodowania (piaskowania) można ograniczyć koszty, metoda daje możliwość zużywania dużo mniej czyściwa.

Maszyna Soda Blaster okazała się funkcjonalnym wynalazkiem do czyszczenia powierzchni. Potrafi ona wyrzucić sodę w określonych ilościach z prędkością ponaddźwiękową. Efektem jest strącanie każdego zabrudzenia. Dzięki wykorzystaniu sody blasting można skutecznie usunąć stare farby z drewnianych elementów oraz zdjąć lakier z powierzchni metalowych a także szybko oczyścić wiele innych rzeczy.

Soda do sodowania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl