Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kompresory

 

 

Kompresor zastosowany do wyposażenia piaskarki jest istotnym elementem, którego poprawność w dużej mierze determinuje wydajność całego systemu. Charakterystyka techniczna tego urządzenia ma również bezpośredni wpływ na wydajność przeprowadzanego czyszczenia i na tak ważny parametr, jak zużycie materiału ściernego. Sprężarka do piaskowania to podstawowy element jednego systemu obróbki metali.

Wybór kompresora do piaskarki

Kompresor jest najdroższym urządzeniem spośród wszystkich elementów systemu wykorzystywanego do wykonywania piaskowania. Uzupełniając piaskarkę, wielu kierując się naturalną chęcią zaoszczędzenia pieniędzy, nabywa najtańsze modele kompresorów, których parametry techniczne nie spełniają wymagań.

Zastosowanie sprężarki do piaskowania (kompresora), której parametry techniczne nie odpowiadają charakterystyce używanego urządzenia do piaskowania, prowadzi do tego, że prędkość przetwarzania jest znacznie zmniejszona, zużycie materiału ściernego na jednostkę przetwarzanej powierzchni jest zwiększone, w wyniku, czego warunki pracy są zakłócone, a ich koszt wzrasta.  Dlatego eksperci, wybierając sprężarkę do piaskowania, oceniają nie tylko ilość pracy, którą należy wykonać, ale także ramy czasowe, które należy spełnić. Aby wybrać kompresor, najczęściej stosuje się specjalne tabele, które pokazują stosunki takich parametrów, jak:

  • Ciśnienie, które może zapewnić sprężarka do piaskowania
  • Wskaźnik zużycia piaskowanego sprężonego powietrza
  • Zużycie materiału ściernego na jednostkę powierzchni obrabianej powierzchni
  • Prędkość przetwarzania.

Dane dotyczące zużycia materiału ściernego, zależne są od takich czynników: rodzaj obrabianej powierzchni, rodzaj i grubość warstwy oczyszczonego brudu lub starej powłoki, doświadczenie i kwalifikacje wykonawcy.

Kompresor śrubowy czy tłokowy?

Kompresory tłokowe, które dostarczają sprężone powietrze do systemu ze znacznymi skokami, są rzadko stosowane do kompletowania maszyn do piaskowania. Z powodu takich skoków materiał ścierny jest mieszany nierównomiernie z przepływem powietrza, tworząc liczne grudki, które nie tylko zmniejszają ciśnienie strumienia ściernego, ale także zatykają dyszę piaskarki. Możliwe jest wyeliminowanie pulsacji ciśnienia powietrza w systemie podczas korzystania ze sprężarki tłokowej, jeśli dołączony jest do niego odbiornik i wybrano jednostkę sprężarki, która może zapewnić więcej ciśnienia niż jest to wymagane do działania urządzenia do piaskowania.

Inną wadą takich sprężarek, które w razie nagłej potrzeby można zastosować do krótkotrwałego piaskowania, jest to, że charakteryzują się one znacznym usunięciem oleju sprężarkowego. Wszystkich tych wad pozbawione są sprężarki śrubowe, stosowane głównie do kompletowania maszyn do piaskowania. Takie instalacje, które są ekonomiczne w użyciu i utrzymaniu, są w stanie zapewnić sprężone powietrze piaskarce przez długi okres czasu, którego poziom ciśnienia pozostaje stabilny.

Sprężarka do piaskowania - spalinowa czy elektryczna?

Piaskarki mogą dziś być wyposażone w kompresory napędzane silnikami elektrycznymi lub wysokoprężnymi. Wybór sprężarek do piaskowania zależy od wielu czynników. Oczywiste jest, że nie będzie możliwe użycie sprężarki elektrycznej, jeśli nie będzie można podłączyć się do sieci elektrycznej. Tymczasem autonomia i mobilność to nie jedyne zalety sprężarek spalinowych. Nowoczesna sprężarka wysokoprężna to mocna jednostka wyposażona w różne systemy, które zapewniają wydajną pracę z dowolnym narzędziem. Zalety sprężarek elektrycznych obejmują prostotę ich konstrukcji, są one bardziej ekonomiczne w eksploatacji i konserwacji.

Kompresory

Kompresor sprężarka 100L 3  tłoki Kompresor sprężarka 100L 3 tłoki
Producent: inny
Cena:

2 690,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kompresor sprężarka 100L 3  tłoki  400V Kompresor sprężarka 100L 3 tłoki 400V
Producent: inny
Cena:

2 799,00 zł

szt.
zobacz więcej
Maska do piaskowania Maska do piaskowania
Producent: inny
Cena:

86,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl