Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Pistolety do piaskarek syfonowych i kabinowych

 

 

 Pistolety do piaskowania są najczęściej używane do obróbki powierzchni metalowych, produktów do zabezpieczenia przed korozją, przed położeniem lakieru, farb i innych powłok. Jako materiał ścierny można stosować: piasek do piaskowania, a także wióry granitowe, kamień, szkło. Istnieją różne sposoby dostarczania materiału ściernego: ze zbiornika, różniące się konstrukcją i objętością, a także za pomocą węża. Ponadto modele różnią się działaniem i maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniem, przepływem powietrza, producentem. Wiele modeli pistoletów ma regulację dysz, co pozwala na obróbkę punktową. Na rynku dostępne są pistolety do piaskarek syfonowych i piaskarek kabinowych.

Projekt i zasada działania pistoletów do piaskarek

Do miejscowego czyszczenia powierzchni kilku decymetrów kwadratowych stosuje się pistolety do piaskowania kabinowego bez zbierania zużytego ścierniwa. Najczęściej to narzędzie pneumatyczne stosowane jest w naprawach karoserii, w przygotowaniu do malowania elementów karoserii, eliminacji ognisk korozji w narożach i na połączeniach części oraz usuwania osadów węglowych. Wąż od sprężarki powietrza jest podłączony do złącza wlotowego pistoletu do piaskowania. Przełączanie odbywa się poprzez szybko rozłączalne połączenie. Powietrze wpływa do kanału przez uchwyt i lufę do dyszy powietrznej. W wyrzutniku powstaje próżnia, a dzięki utworzonej próżni materiał ścierny jest zasysany z zasobnika. W momencie aktywacji spustu pistoletu do piaskowania mieszanina abrazyjna zaczyna wydobywać się z dyszy z dużą prędkością. Piasek, uderzając o powierzchnię, wybija cały brud o twardości niższej niż u podstawy.

Syfonowy pistolet do piaskowania

Pistolety do piaskarek syfonowych służą do czyszczenia powierzchni z rdzy, zgorzeliny, starych farb i olejów. Służą do matowania szkła, starzenia drewna. Piaskowanie nie tylko usuwa uporczywe zabrudzenia, ale także tworzy szorstkość, aby poprawić przyczepność podczas późniejszej obróbki. Sprzęt tego typu jest gorszy pod względem wydajności niż urządzenia stacjonarne, ale znacznie przewyższa pracę ręczną pod względem, jakości i szybkości.

Zasada działania i cechy pistoletów do piaskowania

Pistolety do piaskowania działają na zasadzie ssania. Materiał ścierny jest zasysany sprężonym powietrzem, a następnie natryskiwany. Akcesoria składają się z pistoletu i pojemnika na piasek, połączonego wężem ze zbiornikiem. Sprężone powietrze dostaje się do odbiornika przez specjalną dyszę lub przez oddzielny wąż. Strumień powietrza dostaje się do dyszy wlotowej, zasysa piasek i przenosi go przez dyszę zewnętrzną.

Pistolety do piaskarek kabinowych

Pistolety do piaskarek kabinowych można stosować z dyszami powietrznymi i zewnętrznymi z otworami o różnych średnicach. Moc strumienia zależy od ich wielkości. Im większa średnica otworu, tym silniejszy przepływ z materiałem ściernym. Nadają się do piaskowania części stalowych a także matowienia szkła. Profesjonalny sprzęt doskonale nadaje się do oczyszczania różnych powierzchni z takich zanieczyszczeń jak: łuszcząca się farba lub rdza. Można zastosować każdy typ ścierniwa np. piasek, korund, garnet, mikrokulki szklane, elektrokordun, śrut stalowy i żeliwny. Pozwala to osiągnąć wysoką wydajność czyszczenia. Pistolety do piaskarek kabinowych sprawdzą się przy restauracji części do samochodów.

Zalety proponowanych pistoletów do piaskowania to:

  • Wygoda i łatwość użycia, poręczne i lekkie
  • Kompaktowa ergonomiczna konstrukcja
  • Możliwość użytkowania mobilnego i stacjonarnego
  • Lekka waga
  • Kompatybilność ze wszystkimi standardowymi dyszami
  • Wytrzymałość i odporność na zużycie materiałów.   

Pistolety do piaskowania różnią się wydajnością, zużyciem powietrza i wagą. Są uniwersalne w użyciu, odpowiednie do pracy w ciasnych przestrzeniach i mogą być uzupełniane piaskiem z dowolnych pojemników.

 

Pistolety do piaskowania

Rękawice do piaskowania Rękawice do piaskowania
Producent: inny
Cena:

39,00 zł

szt.
zobacz więcej
Maska do piaskowania Maska do piaskowania
Producent: inny
Cena:

86,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pistolet do piaskowania 8 dysz Pistolet do piaskowania 8 dysz
Producent: inny
Cena:

72,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pistolet do piaskowania z odzyskiem Pistolet do piaskowania z odzyskiem
Producent: inny
Cena:

84,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pistolet do piaskowania z wężem Pistolet do piaskowania z wężem
Producent: inny
Cena:

69,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pistolet PS-11 + ścierniwo 25 kg Pistolet PS-11 + ścierniwo 25 kg
Producent: inny
Cena:

115,00 zł

szt.
zobacz więcej
Rekawice do piaskowania Rekawice do piaskowania
Producent: inny
Cena:

49,99 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl