Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

Węże do piaskowania

 

 

Za pomocą piaskowania łatwo jest oczyścić każdą powierzchnię z powstającego zanieczyszczenia. Prace wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia - piaskarki, w tym elementów łączących. Przed zakupem węża do piaskowania, którego ceny mogą się różnić, warto poznać jego cel i cechy.

W zależności od miejsca instalacji węże do piaskowania mogą to być:

Węże do materiałów ściernych, ich cena zależy od producenta, wielkości i zgodności warstwy wewnętrznej z wymaganiami. Z reguły wykonane z gumy, rzadziej z poliuretanu. Są narażone na intensywne zużycie ścierne podczas pracy. Ich średnica powinna być 3-4 razy większa niż odpowiadający im rozmiar dyszy, a długość powinna być wystarczająca dla konkretnej instalacji do piaskowania. W takim przypadku parametry przetwarzania będą optymalne. Do zasilania powietrzem, którego średnica powinna być wystarczająca dla konkretnej instalacji. Im większy rozmiar, tym mniejsze straty tarcia i bardziej ekonomiczne czyszczenie.

Jak wybrać wąż do piaskowania?

Wąż do piaskowania jest niezbędną częścią piaskarki, od tego zależy jej prawidłowe działanie. Dzięki niemu materiał ścierny pod ciśnieniem sprężonego powietrza jest podawany do dyszy urządzenia do piaskowania, a następnie na czyszczoną powierzchnię. Aby wytrzymać uderzenie materiału ściernego, wąż do piaskowania musi mieć kilka warstw: warstwę antystatyczną, warstwę gumową i wzmocnioną na przykład materiałem nylonowym. Wszystkie materiały do piaskowania mają doskonałe właściwości antystatyczne i izolacyjne. Zwykle węże do piaskowania mają następujące warstwy:

 • Wewnętrzna warstwa polimerowa jest odporna na ścieranie i ekstremalne temperatury wynikające z tarcia materiału ściernego o wąż. Warstwa musi być gładka, aby zmniejszyć emisję cieplną spowodowaną tarciem i wydłużyć żywotność węża.
 • Środkowa wzmocniona warstwa, która zapewnia elastyczność węża. W celu zmniejszenia naprężeń statycznych ściernego węża stosowany jest specjalny, wytrzymały oplot z materiału statycznie neutralnego. Neutralizuje naprężenia statyczne wynikające z tarcia ściernego na wewnętrznej powierzchni i eliminuje awarie elektryczne, które są niebezpieczne dla operatora piaskarki.
 • Zewnętrzna warstwa materiału polimerowego odpornego na skrajne temperatury, najczęściej z oplotem tekstylnym.

Zakres zastosowania węża do piaskowania

Węże do piaskowania stosowane są:

 • W warsztatach samochodowych podczas obróbki powierzchni metalowych, czyszczenia ich z resztek starej farby lub podkładu, śladów rdzy.
 • Podczas naprawy i konserwacji różnego sprzętu.
 • Podczas czyszczenia zanieczyszczeń powierzchni drewnianych lub betonowych podczas prac budowlanych lub naprawczych
 • Artystyczna obróbka szkła i drewna. Za pomocą piaskowania można uzyskać na powierzchni wszelkiego rodzaju wzory, których nie można odtworzyć w inny sposób.

Powierzchnia przygotowana przez piaskowanie staje się gładka, czysta, a farba trzyma się dłużej. Żadne narzędzie nie może oczyścić powierzchni tak skutecznie jak piaskownice, po obróbce usuwane są najmniejsze pory i pęknięcia. Zaletą tego rodzaju prac jest brak rys, które mogą pozostać po nałożeniu papieru ściernego. Po piaskowaniu podkład znacznie lepiej przylega do powierzchni metalu, co poprawia, jakość malowania.

Jak wybrać długość węża do piaskowania?

Nie warto kupować węża do piaskowania o dużym marginesie długości, ponieważ zbyt długi wąż doprowadzi do utraty ciśnienia i szybszego zużycia materiałów. Jeśli trzeba pracować w niewielkiej odległości od instalacji do piaskowania, wystarczy wąż o długości 10-20 metrów. Jeśli obszar pracy jest daleko od piaskarki, należy wybrać węże czterdzieści metrów. Niepożądane jest łączenie ze sobą dwóch dwudziestometrowych węży, ponieważ takie połączenie prowadzi do utraty ciśnienia i pogorszenia, jakości pracy.

5 podstawowych zasad wyboru węży do piaskowania

 • Wewnętrzna średnica węża powinna przekraczać przepustowość dyszy 3-4 razy.
 • Wybór węża do piaskowania z uszczelką dwu- lub czterowarstwową zależy bezpośrednio od rodzaju wykonywanej pracy.
 • Przycinanie węży powinno odbywać się dokładnie pod kątem prostym.
 • Przed zakupem węża należy przeanalizować ciśnienie robocze urządzenia. Zabrania się używania węża przy przekraczaniu dopuszczalnych wartości.
 • Wszystkie węże muszą być wyposażone w linki bezpieczeństwa wykonane ze stali odpornej na korozję z oplotem i sprężynowymi pętlami końcowymi dla złączek.
 • Wybierając wąż do piaskowania, trzeba wziąć pod uwagę, że im większa średnica wewnętrzna węża tym mniejsza strata tarcia.

Węże do piaskowania

Wąż do piaskowania Fi 19 Wąż do piaskowania Fi 19
Producent: inny
Cena:

44,00 zł

metr
zobacz więcej
Wąż do piaskowania Fi 20 Wąż do piaskowania Fi 20
Producent: inny
Cena:

45,00 zł

metr
zobacz więcej
Wąż do piaskowania Fi 20 / 40 mm Wąż do piaskowania Fi 20 / 40 mm
Producent: inny
Cena:

44,00 zł

metr
zobacz więcej
Wąż do piaskowania Fi 25 Wąż do piaskowania Fi 25
Producent: inny
Cena:

46,00 zł

metr
zobacz więcej
Wąż do piaskowania Fi 16 Wąż do piaskowania Fi 16
Producent: inny
Cena:

44,00 zł

metr
zobacz więcej
Wąż do piaskowania Fi 16 / 40 Wąż do piaskowania Fi 16 / 40
Producent: inny
Cena:

44,00 zł

metr
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl