Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Śrut staliwny łamany i kulisty

 

 

Śrut staliwny może być nisko i wysokowęglowy, w podziale na dwa typy: kulisty i łamany. Śrut staliwny jest wykorzystywany głównie w cięższych pracach, zapewniając usuwanie starych powłok lakierniczych oraz powodując chropowacenie powierzchni. Śrut staliwny kulisty to ścierniwo, którego podstawowym zastosowaniem jest wygładzania ostrych krawędzi w produktach hutniczych.

Cechy śrutu staliwnego kulistego

Śrut staliwny kulisty jest to wysokiej, jakości, ścierniwo metalowe cechujące się dużą trwałością.Ten ekonomiczny produkt produkowany jest poprzez granulację ciekłej surówki stalowej z wykorzystaniem innowacyjnych metod w środowisku gazu ochronnego.Daje to możliwość wykonania śrutu o wyjątkowo kulistej powierzchni i zwartości jedynie z niewielką stratą pierwiastków stopowych. Śrut staliwny kulisty cechuje się niskim stopniem pylenia i wszechstronnością użycia.

Śrut staliwny kulisty - zastosowanie

Śrut staliwny kulisty składa się z węgla, manganu, siarki, fosforu, krzemu. Jest on wykorzystywany do czyszczenia odlewów, gratowania, wzmacniania stali podczas śrutowania.To ścierniwo powstaje w skutek odlewania roztopionego staliwa poddawanego odpuszczaniu i hartowaniu. Jest ono stosowane przede wszystkim w śrutownicach wirnikowych (automatycznych), w komorach ciśnieniowych. Śrut staliwny znalazł zastosowanie do chropowacenia powierzchni, które następnie podlegają dalszej obróbce, czyszczenia a także wygładzania odlewów lub usuwania powłok ochronnych.

Śrut staliwny kulisty rodzaje

  • Śrut staliwny kulisty wysokowęglowy, cechujący się wydajnym oddawaniem energii. Ścierniwo znajduje zastosowanie przy niwelowaniu zużytych powłok lakierniczych oraz czyszczeniu detali bardzo skorodowanych. Jest stosowany do usuwania zendy hutniczej z kształtowników i blach.
  • Śrut staliwny kulisty niskowęglowy posiada większą żywotność. Wykorzystywany jest przede wszystkim do czyszczenia nowych części stalowych przed zastosowaniem powłok ochronnych. Jest on wykonywany z surowców posiadających niską zawartość siarki, węgla, fosforu oraz dodatków stopowych. Wyróżnia się niskim pyleniem, dużą trwałością, niskim zużyciem części oczyszczarek.

Śrut staliwny łamany

Śrut staliwny łamany jest produkowany w celu usuwania zanieczyszczeń, rdzy, starych powłok ochronnych, zendry, zgorzelin. Ponadto ścierniwo służy do nadawania chropowatości przed procesem lakierowania.Ten materiał jest wykorzystywany przede wszystkim w urządzeniach o zamkniętym obiegu ścierniwa, należą do nich: komory piaskarskie i śrutownicze. Ten rodzaj śrutu ma zastosowanie przy usuwaniu zendry, starych powłok ochronnych, zadziorów, gorzelin oraz do czyszczenia detali bardzo skorodowanych.

Śrut staliwny łamany - zastosowanie

Śrut staliwny łamany należy to metalowych twardych ścierniw (ostrokrawędziowych), które powstają podczas kruszenia śrutu kulistego. Jego zastosowanie to: nadawanie chropowatości obrabianym powierzchniom, aby zwiększyć przyczepności powłok ochronnych. Ponadto gwarantuje wyrównanie wyglądu powierzchni a także przyczyni się do pozbycia się zadziorów, zgorzelin i zendry.

Śrut staliwny

Śrut staliwny kulisty Śrut staliwny kulisty
Producent: inny
Cena:

220,00 zł

szt.
zobacz więcej
Śrut staliwny łamany Śrut staliwny łamany
Producent: inny
Cena:

193,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl