Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producent
Cena
-
od
do
Śrut staliwny łamany i kulisty
Śrut staliwny może być nisko i wysokowęglowy, w podziale na dwa typy: kulisty i łamany. Śrut staliwny jest wykorzystywany głównie w cięższych pracach, zapewniając usuwanie starych powłok lakierniczych oraz powodując chropowacenie powierzchni. Śrut staliwny kulisty to ścierniwo, którego podstawowym zastosowaniem jest wygładzania ostrych krawędzi w produktach hutniczych.
Cechy śrutu staliwnego kulistego
Śrut staliwny kulisty jest to wysokiej, jakości, ścierniwo metalowe cechujące się dużą trwałością.Ten ekonomiczny produkt produkowany jest poprzez granulację ciekłej surówki stalowej z wykorzystaniem innowacyjnych metod w środowisku gazu ochronnego.Daje to możliwość wykonania śrutu o wyjątkowo kulistej powierzchni i zwartości jedynie z niewielką stratą pierwiastków stopowych. Śrut staliwny kulisty cechuje się niskim stopniem pylenia i wszechstronnością użycia.
Śrut staliwny kulisty - zastosowanie
Śrut staliwny kulisty składa się z węgla, manganu, siarki, fosforu, krzemu. Jest on wykorzystywany do czyszczenia odlewów, gratowania, wzmacniania stali podczas śrutowania.To ścierniwo powstaje w skutek odlewania roztopionego staliwa poddawanego odpuszczaniu i hartowaniu. Jest ono stosowane przede wszystkim w śrutownicach wirnikowych (automatycznych), w komorach ciśnieniowych. Śrut staliwny znalazł zastosowanie do chropowacenia powierzchni, które następnie podlegają dalszej obróbce, czyszczenia a także wygładzania odlewów lub usuwania powłok ochronnych.
Śrut staliwny kulisty rodzaje
- Śrut staliwny kulisty wysokowęglowy, cechujący się wydajnym oddawaniem energii. Ścierniwo znajduje zastosowanie przy niwelowaniu zużytych powłok lakierniczych oraz czyszczeniu detali bardzo skorodowanych. Jest stosowany do usuwania zendy hutniczej z kształtowników i blach.
- Śrut staliwny kulisty niskowęglowy posiada większą żywotność. Wykorzystywany jest przede wszystkim do czyszczenia nowych części stalowych przed zastosowaniem powłok ochronnych. Jest on wykonywany z surowców posiadających niską zawartość siarki, węgla, fosforu oraz dodatków stopowych. Wyróżnia się niskim pyleniem, dużą trwałością, niskim zużyciem części oczyszczarek.
Śrut staliwny łamany
Śrut staliwny łamany jest produkowany w celu usuwania zanieczyszczeń, rdzy, starych powłok ochronnych, zendry, zgorzelin. Ponadto ścierniwo służy do nadawania chropowatości przed procesem lakierowania.Ten materiał jest wykorzystywany przede wszystkim w urządzeniach o zamkniętym obiegu ścierniwa, należą do nich: komory piaskarskie i śrutownicze. Ten rodzaj śrutu ma zastosowanie przy usuwaniu zendry, starych powłok ochronnych, zadziorów, gorzelin oraz do czyszczenia detali bardzo skorodowanych.
Śrut staliwny łamany - zastosowanie
Śrut staliwny łamany należy to metalowych twardych ścierniw (ostrokrawędziowych), które powstają podczas kruszenia śrutu kulistego. Jego zastosowanie to: nadawanie chropowatości obrabianym powierzchniom, aby zwiększyć przyczepności powłok ochronnych. Ponadto gwarantuje wyrównanie wyglądu powierzchni a także przyczyni się do pozbycia się zadziorów, zgorzelin i zendry.