Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Ścierniwo do piaskowania

 

 

Materiały ścierne to naturalne i syntetyczne materiały o podwyższonej wytrzymałości, niezbędne do obróbki różnych powierzchni. Zastosowanie materiałów ściernych w obróbce prowadzi do usunięcia części powłoki z powierzchni. Służą do szlifowania, polerowania, oraz cięcia twardych materiałów. Są szeroko stosowane w przygotowawczej i końcowej obróbce różnego rodzaju produktów metalowych i niemetalowych. Ścierniwo do piaskowania ma strukturę krystaliczną. Wybór i zużycie materiału ściernego zależy od właściwości fizycznych przetwarzanego materiału, a także zależy od etapu przetwarzania. Ważne jest, aby pamiętać, że twardość ścierniwa do piaskowania musi zawsze przekraczać twardość obrabianego materiału.

Zakres ścierniwa do piaskowania

Ścierniwo do piaskowania o drobnej, średniej i gruboziarnistej powierzchni do obróbki części i półfabrykatów z tworzyw sztucznych, metalu i innych materiałów. Jest szeroko stosowane w budownictwie, inżynierii mechanicznej, a także w serwisach samochodowych do przygotowania nadwozia przed malowaniem. W pierwszym etapie ścierniwo do piaskowania służy do czyszczenia powierzchni metalowych i plastikowych ze śladów starej farby, korozji metalu i innych trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, co poprawia przyczepność za pomocą podkładu, szpachli, lakieru i emalii samochodowej. Po nałożeniu podkładu i szpachli stosuje się materiały ścierne w celu wygładzenia powierzchni karoserii samochodu, w celu wyeliminowania drobnych wad zadrapań, wybrzuszeń itp. Zastosowanie takich materiałów w połączeniu ze specjalistycznym sprzętem może zwiększyć wydajność pracy.

Rodzaje ścierniwa do piaskowania

Ścierniwo do piaskowania jest podzielone według rodzaju w zależności od ich przeznaczenia, kształtu, twardości (super twardej, twardej, miękkiej), składu chemicznego, wielkości ziarna (dużego lub grubego, średniego, cienkiego, szczególnie cienkiego). Produkcja materiałów ściernych jest możliwa z materiałów naturalnych lub syntetycznych. Materiały ścierne obejmują następujące składniki:

Mikrokulki szklane

Mikrokulki szklane – to ścierniwo do piaskowania, które pozwala osiągnąć matową powierzchnię. Wykorzystując większe rozmiary mikrokulek otrzymywane jest błyszczące wykończenie. Jest to ścierniwo syntetyczne przeznaczone do wielokrotnego użytku, gdzie ścieranie erozyjne obrabianej powierzchni jest niewielkie. Mikrokulki szklane mają zastosowanie do czyszczenia powierzchni delikatnych, kruchych i wrażliwych. Wykorzystywane są do czyszczenia aluminium, brązu, miedzi itd.  

Ścierniwo do piaskowania z dużą zawartością kwarcu

Ścierniwo do piaskowania kwarcowe należy do naturalnych produktów stosowanych w pracach antykorozyjnych. Jest zlecane do piaskowania pod osłoną wody urządzeniami wysokociśnieniowymi. Zdaje egzamin przy wykonywaniu profesjonalnych usług jak i w pracach gospodarczych. Zastosowanie ścierniwa do piaskowania z dużą zawartością kwarcu to: konstrukcje betonowe, stalowe znajdujące się w pobliżu zbiorników wodnych, elewacji budynków, powierzchni ze starych powłok malarskich, zendry, przy naprawach konstrukcyjnych.

Elektrokorund

Elektrokorund jest bardzo trwałym syntetycznym ścierniwem do piaskowania, który jest przeznaczony do powszechnego użytku. Jest wykorzystywany w miejscach gdzie konieczna jest wysoka, jakość czyszczonej powierzchni. Duże ziarna elektrokorundu są używane w przypadku usuwania zgorzeliny z konstrukcji stalowych i rdzy. Małe ziarna nadają się do oczyszczania spawów, usuwania przebarwień, polerowania cienkich blach, grawerowania ceramiki, matowienia szkła, oczyszczania drewna itd. Elektrokorund służy także do produkcji materiałów ogniotrwałych i papierów ściernych. Jest wykorzystywany do usuwania trwałych zanieczyszczeń, obróbki umacniającej i wykończeniowej a także obróbki zdobiącej i kontrolnej.

Śrut żeliwny i staliwny

Śrut żeliwny jest metalowym ścierniwem do piaskowania, do obróbki strumieniowo – ściernej w i kabinach śrutowniczych. Jest to ścierniwo wielokrotnego użycia, przeznaczone do oczyszczania powierzchni, przede wszystkim zdegradowanych powłok, odlewów z zanieczyszczeń usuwanie zadziorów i nadlewów itd.

  • Śrut kulisty stosowany jest do czyszczenia odlewów odkuwek oraz ciecia kamienia.
  • Śrut łamany stosowany jest do usuwania zgorzelin, do cięcia kamienia.
  • Śrut staliwny to metalowe ścierniwo do piaskowania cechujące się wydajnością.

Główne zadania związane ze stosowaniem ścierniwa do piaskowania materiałów obejmują:

  • Poprawa przyczepności farb i lakierów.
  • Wyrównanie powierzchni po szlifowaniu w celu uzyskania idealnie równego wykończenia.
  • Przywrócenie i modelowanie kształtu karoserii po nałożeniu szpachli i podkładów.
  • Czyszczenie śladów spawania, rdzy, lakieru i farby itp.

Zakres ścierniwa do piaskowania zależy od rodzaju obrabianej powierzchni. Gruboziarniste materiały przeznaczone są do wstępnego szlifowania (w przypadku dużych powierzchni, uszkodzonych przez korozję itp.). Materiały o średniej i drobnej ziarnistości nadają się do szlifowania pośredniego i obróbki końcowej tworzywa sztucznego lub metalu.

 

 

 

ŚCIERNIWO DO PIASKOWANIA

Ścierniwo do piaskowania 1000 kg Ścierniwo do piaskowania 1000 kg
Producent: inny
Cena:

481,74 zł

szt.
zobacz więcej
Ścierniwo do piaskowania 25 kg Ścierniwo do piaskowania 25 kg
Producent: inny
Cena:

15,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ścierniwo do piaskowania 300 kg Ścierniwo do piaskowania 300 kg
Producent: inny
Cena:

188,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ścierniwo do piaskowania 425 kg Ścierniwo do piaskowania 425 kg
Producent: inny
Cena:

272,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ścierniwo do piaskowania 500 kg Ścierniwo do piaskowania 500 kg
Producent: inny
Cena:

290,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl