Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Preparat spalsadz katalizator spalania

 

 

Spalsadz katalizator spalania stosuje się do paliwa stałego w celu usunięcia sadzy i innych produktów spalania ze ścian urządzenia grzewczego. Proszek ten przyczynia się również do pełniejszego spalania drewna opałowego i węgla. Chemiczne środki czyszczące od dawna stosowane są w przypadku spalania świeżego lub smolistego drewna, które poważnie zanieczyszcza komin.

Spalsadz katalizator spalania – co trzeba wiedzieć

Ważne jest, aby wiedzieć. Łącznikiem w tworzeniu się płytki smolistej jest wilgoć. Zastosowanie chemicznych środków czyszczących pomaga wiązać wilgoć, ale jest to tylko jedna z cech takich proszków. Oprócz usuwania nadmiaru wilgoci, takie narzędzie jak Spalsadz katalizator spalania przyczynia się do pełniejszego spalania paliwa. Według opinii klientów, przy stałym stosowaniu chemicznych środków czyszczących katalizator, grzejnik ma znacznie mniej osadów sadzy i nie ma smoły. A sadza, która się nie pali, jest bardzo łatwa do czyszczenia. Systematyczne stosowanie Spalsadz zapewnia całkowite usunięcie osadów sadzy z kotła lub kominka, a także zwiększa efektywność spalania nawet o 20%. Zastosowanie tego produktu znacznie wydłuża żywotność kotłów lub kominków i pomaga zmniejszyć zużycie paliwa.

Zasada działania Spalsadz katalizatora spalania

Zasada działania katalizatora polega na zmianie właściwości chemicznych sadzy, która staje się luźna i osiada. Warto zauważyć, że ten proszek pomaga również w przypadku poważnego zanieczyszczenia ścian kotła. Wystarczy kilkakrotnie dodać ten środek czyszczący do paliwa, po czym znacznie łatwiej będzie usunąć sadzę za pomocą szczotki. Spalsadz katalizatora spalania zapewnia również całkowite utlenienie utworzonych pozostałości węglowodorów, które następnie wypalają się. W ten sposób zmniejsza się zużycie paliwa. Ponieważ oszczędność paliwa przekracza koszt katalizatora, jego zastosowanie będzie uzasadnione we wszystkich urządzeniach grzewczych.

Zalecenia dotyczące stosowania:

Podczas rozpalania około 20 g proszku (2 łyżki stołowe) na każde 10 kg paliwa. Na 1000 kg paliwa, 1-2 opakowania eliminatora sadzy. Proszek do czyszczenia kotłów i kominów Spalsadz jest stosowany, jako dodatek do paliw stałych i jest przeznaczony do całkowitego spalania substancji sadzy i smoły w dowolnej części komory spalania urządzeń na paliwo stałe, w tym sadzy w kominie.

Namacalnym efektem systematycznego stosowania proszku jest poprawa wymiany ciepła w komorze spalania, ze względu na brak osadów smołowych na jej ściankach, co oznacza oszczędność paliwa na podgrzewaniu wody w systemie grzewczym, nawet o 20 procent. Spalsadz proszek do czyszczenia kotłów i kominów przedłuża żywotność i zwiększa wydajność systemu kominowego za pomocą kotła na paliwo stałe, kominka, pieca. Kompozycja przyczynia się do spalania sadzy i koksu ze ścian komina, więc zwiększa się wydajność kotła / pieca. Węglowodory, w tym benzapiren, są całkowicie spalane.

Zastosowanie Spalsadz katalizator spalania gwarantuje:

  • Samooczyszczanie lub łatwe mechaniczne czyszczenie komory spalania
  • Usprawnia proces spalania: zmniejsza osadzanie się cząstek stałych na metalowych ściankach i zmniejsza stężenie tlenku węgla w spalinach
  • Zmniejsza emisję dwutlenku siarki
  • Chroni przed korozja w wysokiej i niskiej temperaturze
  • Redukuje kurz.

Po zastosowaniu Spalsadz katalizatora spalania, w wyniku spalania popiołu, warstwa osadu zmienia swoją strukturę, staje się mniej gęsta i osiada. Nowa warstwa osadów wypala się natychmiast, ściany kotła pozostają czyste. Proszek sprawdził się i jest obecnie szeroko stosowany do czyszczenia kotłów na paliwo stałe na węgiel, koks, drewno, torf, węgiel brunatny.

 

Spalsadz katalizator spalania

SPALSADZ 10 KG SPALSADZ 10 KG
Producent: inny
Cena:

68,00 zł

szt.
zobacz więcej
SPALSADZ 25 kg SPALSADZ 25 kg
Producent: inny
Cena:

155,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl